на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Маица sOLE
NIKE Маица sOLE
NIKE Маица sOLE
NIKE Маица sOLE
NIKE Маица sOLE
NIKE Маица sOLE
NIKE Маица sOLE
NIKE Маица sOLE
NIKE

NIKE Маица sOLE

код на производ: DQ1029-010
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sole е машка lifestyle маица инспирирана од неприкосновениот спортски стил. Изработена е од исклучително лесен, удобен и пријатен памук кој создава неверојатна удобност при контакт со вашата кожа и ќе ви овозможи максимална слобода на движење. Овој модел се одликува со кратки ракави и ребреста арматура околу вратот која го спречува влечењето и ѝ обезбедува долготрајност на оваа маица. Интересната, дискретна Nike графика го зголемува бројот на комбинации на облека. Лесно се одржува и се пере во машина.
Спецификација:

 • Машка маица – lifestyle
 • Краток ракав
 • Ребреста арматура околу вратот
 • Машинско перење
 • Состав: 100 % памук
 • Nike графика

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ3987-101
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  11.390 MKD
  големина
  10.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики CT2302-002
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD2112-007
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.643 MKD
  Заштеда 25%
  10.190 MKD
  големина
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-133
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-291
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-060
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица DO7392-323
  2.152 MKD
  Заштеда 20%
  2.690 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица DZ0604-508
  2.472 MKD
  Заштеда 20%
  3.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DZ5173-100
  1.672 MKD
  Заштеда 20%
  2.090 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL