на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE Маица Sportswear Essential
NIKE

NIKE Маица Sportswear Essential

код на производ: DN5697-010

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Essentials е женска lifestyle маица што можете да ја носите во секоја пригода и да ја комбинирате со повеќето алишта во вашата гардероба. Оваа маица е изработена од исклучително мек и лесен материјал кој ќе ви овозможи максимална удобност. Идеална е за тренинг во теретана, релаксација дома или секојдневна прошетка низ градот. Многу е едноставно, така што ви дава класичен изглед, а логото на Swoosh им дава до знаење на сите дека сте дел од тимот на Nike. Облечете ја оваа lifestyle маица Nike Sportswear Essentials и уживајте во неа цел ден. Спецификација:

 • Ребрести засилување на јаката
 • Кратки ракави
 • Опуштен крој
 • Состав на материјал: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ9946-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  големина
  10
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX9176-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.890 MKD
  големина
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DM9922-003
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.542 MKD
  Заштеда 25%
  11.390 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB2617-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.468 MKD
  Заштеда 35%
  11.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DR0151-001
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX0115-101
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.642 MKD
  Заштеда 25%
  10.190 MKD
  големина
  7
  7.5
  8

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FN4500-100
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FN4500-010
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица WT33557-OUK
  1.992 MKD
  Заштеда 20%
  2.490 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DV7930-519
  2.854 MKD
  Заштеда 45%
  5.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS