на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

SUMMER IS ALL ABOUT FUN – ПРИСТИГНА НОВАТА КОЛЕКЦИЈА
SUMMER IS ALL ABOUT FUN – ПРИСТИГНА НОВАТА КОЛЕКЦИЈА
News
07.06.2022.

SUMMER IS ALL ABOUT FUN – ПРИСТИГНА НОВАТА КОЛЕКЦИЈА

Еј, рече некој лето? Да, добро слушнавте - летото е пред нас! Ни претстојат долги, топли денови и уште подолги ноќи кои треба максимално да се искористат. Ќе се согласите дека ова е најдоброто годишно време за разладување на отворено, уживање со друштвото и најлудите забави во градот. Затоа, подгответе се за уште една незаборавна сезона, дишете со полни бели дробови и тргнете во летните авантури.

 

Најновата колекција пристигна во продавниците на Buzz. Pulse of the summer е слоганот со кој сакаме да ги истакнеме колоритните, лелеави и разиграни модели кои оваа сезона ни ги подготвија некои од водечките урбани брендови. Nike, adidas, Reebok, Puma, New Balance, Converse, Asics, Napapijri се само дел од многуте што може да се најдат во нашата понуда. Ајде да видиме какви интересни работи ни носат за топлите летни денови.

Маичките, како неизбежни парчиња облека во секоја летна гардероба, ќе ве воодушеват со своите бои, принтови и детали, поради што ќе сакате да ги носите секој ден. Изборот е одличен, затоа не заборавајте - кој модел и да го одберете, нема да погрешите, бидејќи не постојат строги правила за урбани street style аутфити. Единственото нешто што е важно е да се чувствувате одлично кога ги носите.

За девојките кои ги следат трендовите и сакаат да ја истакнат својата автентичност, фустаните се дефинитивно must – have за ова лето. Пократки или подолги, casual или кроеви кои ја следат линијата на телото - фустаните со впечатливи бои ќе ве освојат на прв поглед. А кога би знаеле колку добро одат со вашите омилени патики и „ bucket “шешири, кои веќе некое време е незаменлив моден детал, нема сомнеж дека ќе се одлучите за некој од понудените модели на Nike или adidas.

Одлични вести за машката популација - шорцевите со различни дизајни и кроеви ќе бидат императив оваа сезона, бидејќи се толку cool и удобни што летните денови ќе ги претворат во вистинско уживање. Покрај стандардните, памучните шорцеви, незаменливи се и лесните шушкави материјали. Боите варираат од пастелно зелена, розова и жолта до впечатлива портокалова, па сè до неутрални бои како што се бела, сива, темно сина и црна.

Љубителите на патики летово ќе имаат повеќе причини да се појават на најдобрите градски собири, бидејќи моделите од најновата летна колекција се инспиративни и мотивирачки за движење. Сигурни сме дека нема да останете имуни на трендовите кои ги „заковаа“ некои од водечките производители на патики. Некои од легендарните силуети се освежени со летни комбинации на бои и принтови, па Nike за оваа сезона подготви модели на Air Max, Force, Blazer, Huarache и Dunk, кои со себе носат вистински summer vibe. Не очекувавме ништо помалку од adidas, Reebok, Converse, Puma и New Balance кои лесно ќе го најдат патот до урбаните трендсетери. За оние кои сакаат нешто ново и различно, тука се најновите lifestyle модели од брендот Asics кои се препознатливи по нивната удобност и спортски инспириран дизајн.

Не заборавајте да го искористите секој момент од ова лето на најдобар можен начин - раздвижете се, движете се, следете го летниот ритам и позитивните вибрации. Соберете тим и доминирајте, освојувајте ги улиците и бидете незапирливи, бидејќи – summer is all about fun.

Сите модели од новата колекција може ги најдете во продавниците на Buzz или на buzzsneakers.mk

 

Екипата на Buzz

слично