на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
26.03.2021.

LET THE AIR MAX DAY 2021 CELEBRATION BEGINS

Приказната за патиките Air Max е веројатно една од најчесто повторуваните во историјата на sneaker културата. И, со секој нов release на Air Max модел, се сеќаваме како сè започна, како сѐ се одвиваше и како тоа изгледа денес, во време на современи технологии и социјални мрежи, кога сè брзо станува досадно. Сè освен Nike Air Max!

Овие патики ги носат и постарите и помладите генерации. За некои овие патики во 90-тите беа статусен симбол, реткост, нешто што многу се посакува, а не го има секој. Други најдоа сојузник во патиките на Air Max за сите нивни авантури и бунтовни идеи, а некои сакаа да ги носат само нив и да се издвојуваат во светот на модата и уличниот стил. Постојат и оние кои од неодамна се фанови на Air Max моделите.

Не е важно во која група спаѓате - важно е да сте дел од историјата што сè уште се пишува.

Месецот март повторно е посветен на патиките Air Max. Новите бои на добро познати силуети - AM90, AM95, AM Plus, AM270 и други, сега се надополнети со нов модел чие име зборува само за себе. Тоа е Air Max Viva, патика што зрачи со футуризам во секоја смисла на зборот и повторно ги поместува границите на иновациите и дизајнот.

Наменета е и инспирирана од секоја жена на овој свет. За тоа сведочи нејзиниот изглед, калап кој е целосно прилагоден за женското стапало, но и неверојатната удобност што дава уште поголема самодоверба и храброст за освојување на целиот свет.

Благодарение на комбинацијата на квалитетни и атрактивни материјали на горниот дел, плишаната внатрешност на патиката што го обвива зглобот, детално дизајнирани детали и сложени, но феноменално структурирани споеви, новиот Nike Air Max Viva е едноставно совршен за секоја жена. Уникатната конструкција заедно со новиот, модернизиран систем за врзување овозможува уште подобар fit.

Новитет кај овој модел е промената на структура на ѓонот, кој ја задржа познатата Air Max cushioning технологија, но е дополнително истакната и модернизирана, што ги прави овие патики најдобриот модел за секој street style look.

Air Max Viva може да се носи со сè, баш со сè! Исто како и сите други Air Max модели.

Затоа, подготвивме интересна активација на нашиот Instagram профил за овој Air Max Day, за љубителите на добро познатите модели. Доволно е да имате само еден пар Air Max патики - може да биде било кој модел - малку имагинација и креативност и три кул аутфита кои ќе одговараат на вашите омилени патики.

Снимете видео, споделете го на Instagram story и ќе имате шанса да ги освоите најновите патики Air Max. И мажите и жените можат да учествуваат во оваа активација. Сите правила за учество може да се најдат тука.

Но, тоа не е сè! Овој Air Max Day, брендот Nike ве води на интерактивно патување низ целиот свет и ви помага да откриете неверојатни заедници и култури инспирирани од Air Max патиките. Придружете се на ова виртуелно патување кое е веќе достапно на платформата Air Max Day Worldwide.

Let the Air Max Day 2021 Celebration begins!

Тимот на Buzz

слично