на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
20.01.2021.

BREAKING: Winter Station is Colorful This Year

Кој вели дека зимата треба да биде строго во светли и темни тонови? Да, паѓа снег и да, ладно е, но тоа не значи дека вашата колекција на обувки и облека треба да „страда“. Ако нè прашате, оваа зима е за неонски нијанси – и тоа, неон-сина, зелена, розова и виолетова, што значи дека вашата омилена Winter Station ги вклучи во својата зимска колекција најшарените и најстилските модели од познатите брендови.

Нема да негираме, има и класични парчиња и силуети кои едноставно се омилени во сите времиња, но особено нè привлекуваат моделите кои не се типично зимски, се комбинираат толку добро и се истакнуваат, а ние не можеме да им одолееме.

Од каде да започнам? Од неон-зелената полутранспарентна женска јакна Nike која совршено се вклопува со бел дуксер или бела маичка, додека над неа слободно можете да носите „пуф“ јакна во бело, што само уште повеќе ќе го потенцира ова парче. Се прашувате кој е совршен пар патики со оваа комбинација? Nike Air Max ZM950, без размислување!

Nike Air Jordan во сино-зелени тонови е нашиот winter favorite за мажите. Јакната Nike Air Jordan Jumpman во комбинација со Jordan дуксер и патиките Air Jordan 4 Retro SE совршено се издвојува и во дневна и во вечерна варијанта, така што можеме да кажеме дека е полн погодок за љубителите на брендот Jordan.

Другите комбинации на Nike и adidas, заедно со неизбежните Champion аутфити, надополнети со Fila патиките не треба да се изостават од вашата гардероба. Тие изгледаат извонредно и се комбинираат феноменално, што е добитна комбинација за вистинските љубители на удобни, привлечни и пред се трендовски парчиња облека, кои не се двоумат да донесат нешто ново и поразлично.

Оваа зима особено внимание посветуваме и на парчињата облека за најмладите. Момчињата во Jordan модели како и девојчињата во adidas тренерки и патики ја комплетираат нашата Winter Station приказна на вистински начин, но и целата зимска колекција што можете да ја најдете во нашите продавници или да ја нарачате online.

Брендовите кои ги сакате, силуетите за кои сонувавте подолго време, модели кои ги носат најголемите трендсетери во светот - не пропуштајте ја можноста да ги вклучите во вашата колекција токму сега.

Buzz

слично