на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
10.12.2019.

CHOOSE RETRO AND FIND YOUR ATTITUDE

Време е за вистинскиот #StlylishThrowback, затоа што оваа зима е моментот кога ретро парчињата гардероба ќе се носат на комплетно модерен начин.

 

2019 година беше обележана со кам-бек на некои од најпопуларните модни трендови од крајот на векот, но за брзо 2019 година ќе заврши. Да, во текот на 2019 година имавме вистински #StylishThrowback, затоа што реномираните светски брендови ги презентираа најновите изданија на своите ретро патики класици скоро во секој месец, и никој не можеше да остане имун на нив.

Не беа само класичните патики кои направија голем кам-бек! Bomber јакните, crop top џемперите, џемпери со патенти, широките baggy џемпери......

Генерациите од 90-тите конечно имаа шанса да ги извлечат од плакарот омилените парчиња од тоа време, додека помладите имаа можност да го искористат најдоброто од ретро колекциите на нивните родители. Choose Retro - мотото што дефинитивно ја одбележа 2019 година и ќе ја одбележи зимската сезона која е пред нас.

Направете вистинско модно истражување и предајте се на фанки и поп звуците додека го изберете Вашиот street style outfit. Кога танцувате и пркосите на студеното време, одберете ја гардеробата која ќе го истакне вашиот карактер и став на најдобар можен начин, дополнете ја со ефективни детали - интересни очила за сонце, капи, капи за бејзбол, накит и како врвот на сето тоа, некои од најпознати патики во светот. Nike, adidas, Champion, FILA, Reebok, Puma ќе бидат главниот избор за оваа зима.

Кој рече дека ладното време ќе биде пречка за стилското облекување? Нашата нова зимска колекција е доказот за тоа дека не постојат бариери! Одберете ретро за оваа зима & find your attitude.

Зимската колекција е достапна во Buzz shop како и online.

Buzz team

 

 

слично