на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
01.04.2016.

Jeru the Damaja одбра Nike Air Jordan 4 White Cement

Легендарниот хип-хоп артист Kendrick Jeru Davis, познат како “Jeru The Damaja”, важи за еден од основоположниците на овој популарен правец на музика. Неговите платиниумските изданија се сметаат за есенцијални хип хоп албуми кои заедно со Notorious B.I.G, Nas, 2Pac и Wu-Tang Clan имаат оставено траен белег во рап и хип хоп глобалната историја. 

Jeru the Damaja има повеќе од шест студиски албуми, безброј соработки со светски познати DJ-и, голем број на музички награди и соработки со добро познати издавачки куќи. Неговиот прв албум е влезен во 100-те најпознати и најинфлуентни албуми во хип-хоп историјата, како и неколку негови синглови кои се запечатени на глобалните топ листи до денес. 

Дружбата со легендите во BUZZ шопот помина одлично ! Погледнете !

слично