на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Buzz crew
08.06.2016.

Блажо Симоновски

Запознајте се со Блажо, зависник од адреналин, Скејтер цели 25 години, еден од основачите на freestyle snowboarding во Македонија (од 95-96та) и нормално, голем љубител на патики.

За неговото колекционерство има да се зборува многу, првите Џорданки ги освоил на Nike Hoops Day 1998 година, а сериозно се посветува на собирање на патики од 2000та. Во колекцијата има најмногу Jordan, но и Nike SB и Air Max, како и некои важни модели од историјата на кошарката.

Омилени патики му се Jordan 4 Bred, а патики кои би сакал да ги има во својата колекција се Nike SB Dunk Paris, и Jordan 6 Doernbecher, меѓу стотиците други.

Со Блажо ќе зборуваме за мнооогу патики, скејтање и нивна комбинација во BUZZ. Останете тука.

Instagram: https://www.instagram.com/sbblade23/

Facebook: https://www.facebook.com/blazo.simonovski

слично

03.
Jul.
2019.
Buzz crew
Пред неколку денови, Nanjing стана најдалечното место на исток што некогаш сум го посетил, по Ha Long Bay. Градот во Источна Кина беше местото каде што отидо...
08.
Jun.
2016.
Buzz crew
Запознајте се со BUZZ CREW! Ви го претставуваме DJ Гоце.
08.
Jun.
2016.
Buzz crew
Запознајте се со Buzz Crew! Ви го претставуваме Кире Ѓоргов.