на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NEW BALANCE CT302 - CHUNKY, CHUBBY BUT SO ELEGANT
NEW BALANCE CT302 - CHUNKY, CHUBBY BUT SO ELEGANT
Blogger Pick
22.03.2023.

NEW BALANCE CT302 - CHUNKY, CHUBBY BUT SO ELEGANT

Овие супер кул патики, од серијата CT302, толку chunky, но толку елегантни се совршена комбинација за мене. Го носам мојот NEW BALANCE CT302 со спортски облеки за време на вежбање и танцување, со фустани кога ќе влезам во мојот режим Sporty Spice, во пижами за низ дома само заради нивната удобност и секако, со облека за излегување и најдобра мобилност. на подиумот за танцување.

Она што ги прави елегантни за мене е предниот дел на прстите, самиот 'toebox', кој е заоблен и на тој начин додава на деликатноста на целиот изглед, а има и дополнителен слој на прстите, т.н. капа' и 'заштитник за пети' кој е продолжен до отворите за прицврстување и дополнително е 'зајакнат' со гумен материјал. Со ваква дополнителна заштита, тие се уште поудобни за носење на подолги пешачења (дури и километри долги...), но секако и во пролетните и сончевите летни денови кога стапалата сами „дишат“ преку моделот CT302. И не е се само поради нивниот изглед, што е btw. моментално ИН, но и поради нивниот квалитет и материјал.

А кога ќе го спомнам материјалот, New Balance, тие сами по себе се одржливи и пристапуваат кон проблемот со климатските промени, а во нивните материјали најчесто ќе најдете еколошки поповолни материјали кои пропорционално ќе се зголемуваат до 2025 година (кожа, рециклиран полиестер, и памук).

Но, само малку, не го ни спомнав нивниот среден дел, платформата како 'среден ѓон' и самиот ѓон. Висина е 4 cm, но самиот ѓон ви овозможува полесно да одите, трчате и танцувате со хоризонтални „цик-цак“ линии кои ви го олеснуваат свиткувањето на стапалата. Со овој модел направија голем хит! NB CT302 е подобрен модел, базиран на моделот CT300 од 80-тите кој беше „релансиран“ во 2014 година. Но, CT302 ја следи оригиналната форма на CT300 со нови додатоци како што се „платформата“, стилизираната буква „N“ , веќе споменатиот гумен штитник за пети, и брановидни линии и исечени материјали низ целата патика (од задната 'јака', дизајнот од страната на патиката, линиите на ѓонот...).

А сега и како ги носам, многу ретко носам врвки врзани во машна, лично имам тенденција да ги кријам назад под мојот јазик. Но, во случајот со New Balance CT302, и со и без машната ми се исто толку слатки. Никогаш не сум згрешил што ги врзав!

И поради сите овие работи, моите New Balance CT302 патуваат со мене насекаде и цело време, на нозе, во патната торба, во автомобил додека ме чекаат да ги сменам чевлите и често ги наоѓам како пристигнуваат на мојот танц. сала пред мене, и на видео снимања, во студио, а исто така и во моите омилени кафулиња/клубови за излегување.

Најдете ги NEW BALANCE CT302 патиките во најблиската BUZZ store  или online.

 

Noelle

слично