на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Air Max Dawn: Orange is the new black
Nike Air Max Dawn: Orange is the new black
Blogger Pick
25.01.2023.

Nike Air Max Dawn: Orange is the new black

Здраво луѓе!

Јас сум Вања Вучковиќ. Моето појавување на социјалните платформи започна пред неколку години, со создавањето на мојот канал на YouTube и создавањето на некои од првите видеа. Денес, можете да ги следите содржините што ги објавувам на YouTube, Instagram и TikTok.

Мило ми е што конечно добив шанса да ви ги покажам моите нови омилени патики. Кога ги видов во излогот, веднаш ми го привлекоа вниманието и сакав да ги имам. Имаше различни бои, но јас се одлучив за мојата омилена, портокаловата.

Патиките за кои ви пишувам спаѓаат во моите топ 3 модели на Air Max, а тоа е Nike Air Max Dawn.

Револуционерната Air технологија за првпат оживеа во 1978 година. Во 1987 година, Air Max 1 дебитираше со видливата Air технологија, дозволувајќи им на обожавателите повеќе од само чувство на воздушно перниче - тој стана видлив воздушен ѓон. Оттогаш, секоја следна генерација на Air Max патиките беше хит меѓу спортистите и колекционерите, нудејќи впечатливи комбинации на бои.

Вкоренет во атлетската ДНК, Air Max Dawn е направен од најмалку 20% рециклиран материјал. Синтетичкиот велур и другите материјали даваат vintage вибрации. Nike Air перничињата обезбедуваат чувство на удобност и леснотија во текот на целиот ден.

Исто така, ми се допаѓа што овој модел на патики нуди широк избор на комбинации со кои можете да го комбинирате. Можат да се носат за тренинг, но и да се комбинираат со lifestyle парчиња.

Мислам дека портокаловата нијанса на овој модел на патики е апсолутен хит оваа сезона и дефинитивно можам да кажам дека портокаловата е новата црна боја!

Побарајте го Air Max Dawn во најблиската продавница на Buzz како и на online shop.

 

Вања

 


 

слично