на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

ALWAYS SPRINGY AND FRESH IN NEW BUZZ SNEAKER FAVS
ALWAYS SPRINGY AND FRESH IN NEW BUZZ SNEAKER FAVS
Blogger Pick
02.03.2022.

ALWAYS SPRINGY AND FRESH IN NEW BUZZ SNEAKER FAVS

Палми, море, сонце... Дали знаевте дека морето е најубаво во пролет?

И додека заедно ги одбројуваме последните денови од зимата, совршено време е да ги претставиме омилените модели од Buzz во совршен амбиент. Жешкото, февруарско сонце ни дозволи да ги прикажеме сите бои и дизајни на новите стилови во полн сјај, а нашите Luka, Jelena, Lana и Andrea едвај чекаа да ги испробаат и да го кажат своето мислење.

Лука: Како креатор на видеa секогаш барам вирален TikTok или reels, практичните работи како удобноста очигледно се секогаш на прво место. Можеби сум пристрасен (на крајот на краиштата, ова доаѓа од голем обожавател на Nike), но кога станува збор за стилот, нема ништо лошо во Nike. Март е месец на Air Max, а надуените, светли облаци на совршеното сино небо и медитеранската атмосфера ме инспирираа да се одлучам за класиката Air Max - Nike Air Max 95. Вистинска пролетна шема на бои, почнувајќи од длабока виолетова Phantom, преку Sesame и Teal вкрстувањето, до Coconut Milk во исто време привлекува внимание и се вклопува во сите прилики. И верувајте, ќе сакате да ги комбинирате, само да ги носите. Последно, но не и најмалку важно, овие патики, со нивниот 20% рециклиран материјал, станаа дел од напорите на Nike „Move to zero“ за намалување на отпадот. Знаејќи го ова, некако се чувствувам уште поубаво и погордо додека ги носам.

Јелена: Како личен тренер и иден архитект - „во мене се двајца“, како што вели популарната песна. Тешко е да се најдат парчиња што можат да одговараат на моите потреби и необичен начин на живот. Така, по правило, мојот очигледен избор отсекогаш биле црн или бел Air Force - класичен, разновиден стил, со Air комфор - и тука нема ништо ново за мене. Сепак, овој пат, без разлика дали е пролет, мирисот на морето, освежителниот топол ветер во косата или нешто друго, не можев да одолеам на изданието Fontanka, кое е толку разиграно и кое комбинира пастелни и каки бои, задржувајќи ја сериозноста и наследството на ретро вибрацијата, која секогаш оди со Air Force. И благодарение на Nike за изобилството на React пена во средината - можеби не е видлива, но е многу забележлива. Моите стапала се дефинитивно благодарни по 10+ часа работен ден.P

Лана: adidas FORUM постои веќе 38 години и претпоставувам дека традицијата е нешто што се чувствува. Веќе при првиот контакт со богатата кожа одозгора, откако ги грабнав од полицата, со класичен тениско-кошаркарски изглед, масивна платформа испреплетена со бел конец и елегантна црна боја, овој модел се обраќа на генерации и генерации, раскажувајќи ја својата приказна. И навистина има што да каже! Како некој кој практично отсекогаш бил дел од модната култура и светот, не можам да оставам впечаток дека токму ваквите изданија на FORUM се тие што го овозможуваат култниот, evergreen статус на брендот со детелина.

Андреа: Легендарна, препознатлива силуета, смела платформа, естетика на минимализмот и внимавајте сега - Swarowski® кристали, кои, во зависност од аголот, сјаат на различни начини. Како некој што се занимава со дизајн, овој пристап ме „исфрли од патики“ и ме натера да се заљубам во новиот adidas FORUM BOLD на прв поглед и допир. Намерно велам „допир“, бидејќи квалитетот на кожниот горен дел во комбинација со луксузни кристали навистина дава чувство на врвна слобода и самодоверба.

До следно читање, останете добро и секако посетете ги продавниците на Buzz како и Online shop.

слично