на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Juicy Couture is back!
Juicy Couture is back!
Blogger Pick
19.01.2022.

Juicy Couture is back!

Здраво!

Јас сум Катја Колар, make-up артист по професија. Мојот животен пат и љубовта кон модата ме доведоа до голема промена во мојата професија и станав дел од BUZZ приказната. Љубител сум на потемни аутфити кои ги збогатувам со патики во живи бои. Често избирам и бели патики, за кои секогаш внимавам да бидат совршено чисти.

Немаше девојка во раните 2000-ти што не знаеше за Juicy Couture. Бритни Спирс, Џенифер Лопез, Линдзи Лохан и Мадона се меѓу многуте познати личности кои слободното време го поминувале во препознатливите велур тренерки. Лично, ниту едно име не ме поврзува повеќе со Juicy Couture од Парис Хилтон.

На класичниот Juicy натпис направен од светкави детали му се придружи помалку впечатлив, но сепак интересен натпис. Долниот дел тренерки Maya во црна боја со виолетов натпис може да се комбинира со matchy дуксер Emilia или со јакната Samantha. Дури и во понова верзија, тренерките сè уште ме потсетуваат на моите тинејџерски години, а тие сè уште се удобни и сѐ уште смели. Без разлика дали ќе ги носите кога ќе седите на каучот, ќе шетате низ град или на кафе со пријателите - со Juicy тренерките секогаш сте во мода.

Кога станува збор за патики, јасно е - јас секогаш ги избирам Nike. Бев воодушевена од удобноста што ја нудат патиките Nike Crater Impact. Патиките изгледаат тешки на допир и изглед, но веднаш се покажаа дека се неверојатно удобни при движење. Новите неверојатни патики се направени од рециклирани материјали во најмалку 25% од нивната маса. Дополнително, иновативните дизајни го намалуваат користењето на отпадни материјали во споредба со класичните модели - извезеното лого на Nike, ефективните комбинирања на материјали и, се разбира, средниот ѓон од Crater пена. Пената е направена од отпадни материјали како што се гума, влакна, кожа и текстил, а мешавината од сѐ тоа создава уникатен изглед на патиките.

Патиките Nike Crater Impact се еколошки, лесни и во trendy розова боја можете да ги најдете во продавниците на BUZZ. Достапни се и во класична црна боја со бел ѓон, беж со шарени детали или во неонско жолта боја со пастелни детали. Покрај женски, можете да најдете и машки и детски модели во различни комбинации на бои. Дефинитивно нешто што мора да го има секој што ја цени удобноста.

Секогаш trendy тренерките Juicy и еко патиките Crater Impact и многу други производи може да ги најдете во BUZZ продавниците или на BUZZ online shop.

До следниот пат,

Katya

слично