на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

The comfort festival with adidas Ozweego Plus
The comfort festival with adidas Ozweego Plus
Blogger Pick
29.09.2021.

The comfort festival with adidas Ozweego Plus

Здраво, екипа!

Беше лудо лето, нели? Правејќи кратка ретроспектива можеме да кажеме дека уживавме во настаните во кои ви ја претставивме нашата нова, сезонска облека, ексцентрична - помалку или повеќе, а со неа ние ги изразивме нашите омилени верувања и fashion трендовите. Од филозофска перспектива станува збор за нешто што е многу повеќе од тоа, имено: аутфитот е дел од нашето постоење и тој не претставува онакви какви што сме. Гардеробата што ја носиме не е од пресудно значење, меѓутоа изборот што го правиме е клучен и само наш. Дури, некои парчиња облека ни се толку привлечни што нам ни се чини дека тие се оние кои не бираат нас. На пример, овие прекрасни adidas Ozweego Plus мене ме избра денеска.

Тие го најдоа своето место помеѓу култните патики на adidas, заедно со славните Stan Smith и Superstar. Лесно е да се види дека Ozweego има спортско минато. Уште кога ги затегнувате врвките со убавиот и брз систем за врзување, па се до првите чекори, патиките допринесуваат за добро расположение и удобност. Најпрво ги носев со adidas Trackpant и Loose Tee маица. Ме вратија во минатото, кога носев Ozweego на спортските терени и кога танцував на улица.

Едно е јасно, adidas Ozweego Plus се „изјава. Брановидните акценти ја нагласуваат претераната форма, додека системот за брзо врзување на врвките го затега цврсто стапалото, притоа обезбедувајќи оптимална поддршка преку горната конструкција специјално создадена за оваа намена.

Потоа, избрав малку поспецијална облека, ги носев со adidas Japon pants и adidas Trefoil Tee shirt.

Овие модели, како и adidas Ozweego можете да ги најдете во продавниците на Buzz или да ги нарачате online.

До следниот пат, ви посакувам колоритна есен и позитивни мисли!

Many kisses,

Andreea Din

 

слично