на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
28.04.2021.

ADIDAS LOVESTORY

Здраво луѓе!

 

Се надевам дека сите сте добро и дека и вие уживајте во пролетните денови. Покрај убавото време, уживам да ги носам и едни од моите омилени модели на патики, легендарните аdidas Superstar! Уште од нивното појавување во 70-тите години на минатиот век, па сѐ до денес, оваа силуета е омилен модел на голем број спортисти, уметници, музичари и актери токму затоа што лесно се вклопува во комбинациите на поединци со различни стилови.

Оваа икона е во мојата колекција на патики веќе многу години, па дури и во колекцијата на моите родители. Популарна е истовремено кај неколку различни типови на луѓе, различни генерации и стилови, за различни прилики. Нејзиниот безвременски изглед не се менува со години. Досега имав неколку различни фази на облекување и моден израз, а тие ме придружуваа во секоја фаза и секогаш се чувствував посебно со аdidas Superstar.

Ги носев со сите можни комбинации на облека во различни бои, а оваа сезона се одлучив за бел модел со трите култни црни линии. Она што го прави овој модел посебен и што го издвојува од другите бели модели на Superstar е малиот детал - црниот outline на аdidas логото и срцето како доказ за љубовта кон брендот. Деталот со срцето е на страната на патиките, додека гумената школка на предната страна останува непроменет заштитен знак и на овој Superstar модел.

Иако денес сум облечена во еднобојна едноставна аdidas тренерка, се чувствувам елегантно и моќно носејќи ги аdidas Superstar. Оваа неутрална црно-бела комбинација лесно се комбинира со сите парчиња облека од мојата гардероба и е главен дел на секој мој стајлинг.

 

Целата комбинација што ја носам е достапна во Buzz продавниците и online.

 

Ви испраќам многу поздрави до следното читање!

 

@ina_cano

слично