на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
07.04.2021.

MAKE YOUR OWN URBAN CHAMPION STORY

Здраво луѓе,

Тука сум повторно, по малку подолго време, со нова Buzz Crew приказна. Причината за тоа е повеќе од добра, бидејќи заедно со Аки (веројатно ја памтите од приказната за маиците на Buzz) имав можност да си поминам одлично на фотосесијата за новата колекција Champion Spring/Summer, која е веќе достапна во Buzz продавниците и online.

Како можам најдобро да ја опишам новата Champion колекција? Како совршена комбинација на пријатни материјали, впечатливи бои и широки кроеви, што навистина, навистина сакам да ги носам. Без разлика дали ќе купам дуксери или маици, изберам парчиња кои се малку поголеми од големината што всушност ми одговара, бидејќи изгледаат одлично и со фармерки и со baggy панталони. Така беше и со овие Champion маици и дуксери. Кога на нив ќе додадете уште неколку детали, лесно можете да постигнете urban street style look како на овие фотографии.

Патиките се уште еден неопходен детал во мојата облека, па покрај различните комбинации, избрав и модели кои одлично се вклопуваат - Nike Air Max 90, adidas Ultraboost 20 DNA и Reebok Zig Kinetica II.

Ако ме прашате која варијанта на Аки најмногу ми се допаѓа, мојот одговор ќе биде - сè! Девојки, слободно изберете што сакате од овие парчиња, бидејќи тие се одлични за пролетни аутфити и изгледаат одлично. Нејзината насмевка зборува сама за себе, нели? И, ако навистина инсистирате да изберам омилено парче, нека биде овој Champion фустан и патиките Nike Air Max 90.

Верувам дека во нашите денешни комбинации веќе најдовте модели кои брзо ќе станат неопходни во вашите street style изданија. Добрата работа е што тие веќе можат да се најдат во Buzz продавниците и online.

До следната приказна ...

Воја

слично