на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
28.10.2020.

INSPIRED BY THE RETRO 90’s

Здраво, екипа! Еве ме пак. Како што знаете, мојот моден стил е спортската елеганција. Јас би го опишал како лежерен и пред сè удобен стил на облекување. Во секојдневни прилики, кои вклучуваат одење на колеџ, излегување на кафе со пријателите или обична прошетка, обично избирам парчиња во кои се чувствувам пријатно и удобно. Во зависност од расположението, сакам да вметнам некои модни детали, кои ќе бидат импресивни и ќе додадат комплетно нова нота во мојата комбинација на облека.

Минатата сторија ве запознав со моделот Fila Disruptor. И овој пат останувам доследна на мојот стил, преку кој ја покажувам мојата љубов кон модата од деведесеттите години. Периодот на деведесеттите, како што е веќе познато, ги нагласува силните линии, впечатливите бои и дезени, комбинација на некомпатибилното, што никого не го остава рамнодушен. Се надевам дека облеката што ви ја презентирам денес ќе ве лансира точно во деведесеттите години! Оваа комбинација се состои од тренерка AOP Track и патики Falcon од adidas. Тренерките симболизираат пресврт во модата на деведесеттите години - парче дизајнирано да ги отсликува слободата, спортскиот дух и смелиот изглед. Горниот дел од тренерката може да се користи и во спортска и во casual варијанта, па можете да го комбинирате со разни други парчиња облека.

Јас сум колекционер на убави, удобни, квалитетни, модерни патики, а Falcon дефинитивно се едни од избраните, кои заземаат посебно место во мојата гардероба. Инспирирани се од ретро естетиката од деведесеттите години, која се враќа на голема врата, како впечатлив дел од приказната за street модата. Оваа неодолива тренерка Adidas AOP Track со специфични дезени, во синергија со патиките Adidas Falcon, ќе остави впечаток на волшебна и оригинална девојка.

Овие, како и многу други модели на патики и тренерки може да ги најдете во продавницата на Buzz како и на Online shop. До следниот состанок голем поздрав и бакнежи!

Ivana

слично