на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
17.06.2020.

STAY OUT OF THE BOX WITH NEW ADIDAS!

Поздрав луѓе!

Во претходната приказна имав прилика да ги испробам и да пишувам за своите омилени модели на патики. Сепак, денешниот аутфит е целосно резервиран за adidas!

За непредвидливото врнежливо време во топлите денови ја избрав маицата од adidas lace колекцијата.Оваа генијална adidas маица е инспирирана од улиците на Копенхаген, а видливите пруги на adidas Originals стојат впечатливо како веќе препознатил statement. Свежите чипкасти поединости испреплетени со траки, прават совршен спој помеѓу женствена маица, а самиот раб на истата ја прави и помалку спортска. Оваа маичка совршено одговара со моите нови adidas EQT gazelle кои се нов хибрид на пазарот на женски патики, а може да се најдат и во црна верзија.

 

ВРАЌАЊЕ НА ФАВОРИТОТ ОД 90-ТЕ

Силуетата на EQT Gazelle е заснована на едни од најпознатите патики за трчање во 1999 година. Овој подобрен модел го спојува ретро дизајнот со модерни детали. Мрежниот и текстилен горен слој со текстурата на кожа имаат автентичен изглед со моделите од 90’ и раните 00’. Патиките нудат целодневна удобност и лесно движење.Овој модел на патики моментално ми е „must“ adidas модел бидејќи се лесни, а сепак се дел од најновите модни трендови. Може да се комбинира со сите парчиња облека во мојот плакар.

Овие патики се мојот број 1! А кој пар е твојот?

Побарајте ја маицата од adidas lace колекцијата и EQT Gazelle патиките во Buzz shop во Скопје Сити мол или нарачајте ги online!

 

Stay fresh and out of the box,

 

Iva

 

слично