на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
06.07.2016.

adidas ZX FLUX W

adidas во Рио, звучи совршено, нели?

Новата колекција на adidas originals направена во соработка со бразилскиот бренд Farm нѐ носи баш таму.

Имајќи за цел да го пренесе духот на Олимписките игри и прекрасниот Бразил, оваа колекција ги комбинира живописните цветни принтови со познатите три линии. ZX Flux патики, хеланки, тренерки, блузони, ведрината и веселиот дух на Бразил се тука, спремни за комбинирање.   

ZX Flux-w се едни од оние патики кои едноставно не можат да останат незабележани. Шарените принтови „смирени“ во комбинација со црниот брендинг на adidas ги прават совршени за денска шетња, работа, вечер во град…За удобноста нормално, нема потреба да зборуваме, се подразбира кога зад моделот стои adidas.

Ива

слично