на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
05.07.2016.

Air Max 95 Denim Pack

Визуелниот изглед на Air Max 95 креиран од Серџио Лозано е базиран на човечката анатомија (материјалите од страната на моделот симболизираат кожа, ребра и жили). Овој модел е првиот модел кој вклучува 2 воздушни перничиња во ѓонот  и претставува револуционерна технологија за тоа време.

Дизајнот на Серџио Лозано за Air Max 95 e доволно легендарен да си креира сам свои митови. Тoа е патика која значи различни работи на различни субкултури, за некои е нешто најскапоцено, за други е супер смешно. Со лошата репутација дека е патика на криминалци, овој модел остана популарен низ светот поради невообичаениот изглед за тоа време. Иако 95 стана прекар по кој овој модел се разликува од другите Air Max, oригинално овој модел според оригиналните кутии од 1997 година e означен како Air MAX SC (кратенка за Sports Classic).

Nike објавија дека оваа година моделот Air Max 95 е вклучен во премиум дизајните,nајновиот пар вклучува премиум деним горен дел со светло кафени акценти како и бела линија од страните. Скриените 3М акценти низ моделот и гумениот ѓон го прават уште покул и впечатлив.

Кире

 

слично