на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
26.06.2019.

NEW BALANCE 997 – a tale of authenticity

Дали сте посветен „ sneaker“ ентузијаст? Или можеби тркач? Можеби и двете? Но, ако не сте ниту еден од нив, може да ви биде простено за преценетото гледање на New Balance 997. Ова не се патики кои што го направиле своето име со неверојатни бои, технолошки трикови, трендовска возбуда или кул прекари. Овие патики се со уникатна приказна и 997 приказни за тоа, дури и во најполните полиња, квалитетот може да зборува за себе, без да го зголеми својот глас.

New Balance се загреваат за летната сезона со изгледот во “Dark Current / White Peach” бојата. Одликувајќи се со легендарната силуета со деталите за дизајнот инспириран од наследството, 997 го прикажува класичниот New Balance изглед како ниеден друг модел. Оваа модернизирана верзија има потполно нова конструкција со истите премиум материјали за да обезбеди траен квалитет и да се вклопи со амортизацијата на ABZORB и ENCAP перничињата.

Знаете што ми се допаѓа најмногу кај New Balance 997 MS997XTB? Покрај својата технологија и длабокото наследство, се разбира. Ми се допаѓа тоа единственото нешто што се случува кога го носите 997, а тоа е што го носите 997. Ако сакате да значи нешто повеќе од тоа, треба да ги облечете, да ги однесете надвор и да направите нешто вредно сеќавајќи се себе си.

Останете автентични,

Ciprian Ciulei

слично