на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
22.05.2019.

THE FUTURE WITH ACCENTS OF RETRO

Оваа година за модата се свртевме кон минатото и таму најдовме многу бои, смели форми, се вративме на храброста и сето тоа го споивме со минималистички и добро осмислен дизајн. Adidas ни приреди симфонија на стари желби со нови технологии, и секако, кога зборуваме за NMD не се воздржуваа.

Како што влегувам во BUZZ продавницата и се движам кон делот со трите линии, ги гледам, како стојат, не на полица, туку на мостот помеѓу две ери, стапалата кон иднината и петата кон ретрото. Мојата страст за истражување доби инстантен поттик за овие Adidas NMD’s R1, морав да ги имам. На само два чекори го најдов и овој одличен дуксер за супер комбинација со патиките.

Сега е сончево, чекавме доволно долго време за сонцето и сега кога е тука, мојот е план да му излеза на патот, и тоа многу! NMD е совршената патика за топлите денови. Изработена од континуирана чорапа, патиката е скоро невидлива, но сепка обезбедува добра поддршка на стапалото. Ѓонот е пресечен со додатоци изработени од EVA пена, специфични за овој модел, кои обезбедуваат совршена стабилност и неверојатен поврат на енергија кој го добивате со секој ѓон изработен со boost технологија. Долниот дел на ѓонот е изработен од издржлива гума кој обезбедува сигурно чекорење. Патиките се лесни удобни за носење било каде кај што ме носи мојата креативност.

Ако го бараш твојот следен Adidas NMD R1, нашите пријатели во BUZZ, дефинитивно го имаат вистинскиот модел за тебе. Благодарам што ми се придруживте за новиот блог, ми беше задоволство да го споделам моето искуство со вас.

Until next time, stay wild, stay creative!


Ciprian Ciulei 

слично