на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
13.06.2018.

Puma – 50 години препознатливи патики и fancy дизјани

50 годинишнина е со големо значење во бизнисот со патики. Puma е еден од брендовите кои се постојано присутни во светот на патиките и ја држат публиката во во неизвесност додека излезат новите модлеи.

Еден модел на  Puma кој го забележав во продавнивцата на  BUZZ е Puma Select Platform Hyper Emb. Препознатлива Puma силуета, платформа инспирирана од grunge модата и извезени цветови.

Puma Select Platform Hyper Emb е совршената патика за лето. Бела основа со сини детаљи и цветениот дезен, дозволуваат да ја носите во секоја можна летна комбинација. Секогаш е добро да се има алтернатива на целосно белиите патики, со детали кои може да се комбинираат и секогаш ќе биде совршената комбинација

Едно нешто за кое никогаш не правам компромис со чевли и патики е комфортот и чувството на пријатност. Puma Select Platform Hyper Emb ги обезбедува и двете со својата класична форма и високо квалитетни материјали, спакувани во совршената впечатлива летна патика.

Нема подобар начин да се прослави 50 годишнината на Puma, од тоа да ја обновите својата коелкција на патики со Puma Select Platform Hyper Emb.

XoXo,

Antonija

 

слично