на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
10.09.2016.

СТАРКИ ПОДГОТВЕНИ ЗА АВАНТУРА НА ДОЖД

Оваа есен Converse ни претставува уште една верзија на Chuck Taylor All Star II Rubber моделите!

Дождливите денови веќе пристигнаа, како и старките кои се идеални за низ град. Со вградена технологија на транспарентна гума преку легендарната линија на патиките Chuck II, овозможено е патиката да дише, а истовремено и одбива вода штитејќи го стапалото од влажност.

 

Старки со гума кои одбиваат вода, имаат свои карактеристики и предности од претходните модели Chuck II, во кои се гледаат елементи од Nike Lunarlon технологијата. Поседуваат и релјефно платно кој овозможува патиката да дише, со микро перфорирана кожна постава која придонесува удобност, и препрека во внатрешниот дел која рефлектира топлина.

Chuck Taylor All Star II Rubber моделите пристигнаа во три бои ексклузивно во BUZZ.

Подготвени за авантура по дожд, новите старки ги радуваат обожавателите на старки кои не се одрекнуваат од нив без разлика на временските услови.

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...