на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
02.09.2016.

ASICS GEL RESPECTOR

Летото полека изминува, а креаторите на ASICS не спијат, будно ја пратат ситуацијата и се трудат да го понудат најдоброто за престојната сезона. ASICS компанијата извршила мало истражување во својата архива, а како резултат на тоа произлезе овој одличен модел GEL RESPECTOR кои во себе ги носи најдобрите карактеристики на ретро моделот од фамилијата на GEL, сега во нов "Mooncrater" пакет.

Добрата изработка на ѓонот е еден од атрибутите на овие патики. Препознатливиот SOLYTE MIDSOLE и неопходен OUTSOLE од AHAR материјал се одлични комбинација и полн погодок за долготрајност и отпорност. Тука е и STABILITY CRADLE - цврст додаток од легурна пластика во облик на буквата "U" кој е јасно изразен на задниот дел на патиките и дава стабилност на петата за време на носењето.

Горниот дел е нивниот адут, бидејќи на прв поглед доминира црно-сива комбинација на боја која е многу интересна на оваа патика. Одлично изработен суеде материјал на допир оставува убав отпечаток и и дава префинетост која дефинитивно има пресуден знак за lifestyle патиките како што е овој модел. Логотип ASICS на црниот дел е елегантно вклопен така да не се издвојува и убаво ја заокружува целата приказна. Врвките се округли и зацврстени во изработката, а на врвовите се пластифицирани, со испишан ASICS. Средишниот дел на дупките низ кои поминуваат врвките е зајакнат со пластика и тоа им дава фина нота на сериозност.

ASICS направиле одлична работа со овој модел GEL RESPECTOR, а ние нестрпливо дочекавме да го поставиме на нашите BUZZ полици

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...