на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Капа Futura Bucket
NIKE Капа Futura Bucket
NIKE Капа Futura Bucket
NIKE Капа Futura Bucket
NIKE

NIKE Капа Futura Bucket

код на производ: 8A2942-695
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

NIKE FUTURA UPF40+ HAT е детска lifestyle капа за помали момчиња погодна за сончеви денови. Оваа капа е изработена од микрофибер ткаенина која обезбедува супериорна заштита од сонце. Има заоблен визир за најдобра можна покриеност и лента за брадата за дополнителна стабилност и удобност при носење.
Спецификација:

 • Капа за помлади момчиња - lifestyle
 • Микрофибер со заштита од сонце UPF40+
 • Визир 360 степени
 • Лого на Nike Futura
 • Одржување: Рачно перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Капа
  Основната поделба EQU
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа FN4672-100
  1.832 MKD
  Заштеда 20%
  2.290 MKD