на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Kачкет Sportswear Dri-Fit Pro Futura
NIKE Kачкет Sportswear Dri-Fit Pro Futura
NIKE Kачкет Sportswear Dri-Fit Pro Futura
NIKE Kачкет Sportswear Dri-Fit Pro Futura
NIKE

NIKE Kачкет Sportswear Dri-Fit Pro Futura

код на производ: 891284-010

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

1.690 MKD
1.690 MKD
1.352 MKD
Заштеда: 338 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • Унив.
 • Унив.
 • Унив.
 • Унив.
 • Унив.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Dri-FIT Pro Futura е спортско капче кое се карактеризира со класична удобност. Изработено е од издржлив материјал од диаџер кој апсорбира пот. Технологијата Dri-FIT ви гарантира удобност и благодарение на неа ќе останете суви и во најтоплите денови од годината. Има прилагодливо затворање одзади, што значи дека лесно се прилагодува и ви гарантира удобност. На предната страна е препознатливото лого на Nike, кое јасно ја покажува вашата посветеност на овој познат спортски бренд. Оваа спортска капа Nike Sportswear Dri-FIT Pro Futura е направена од рециклирани материјали.
Спецификација:

 • Спортска капа
 • Рачно перење
 • Лого Nike
 • Состав: 100% полиестер
 • Прилагодливо задно затворање

 • карактеристики вредност
  Категорија Kачкет
  Основната поделба Текстил
  Пол Unisex
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Чорапи DX5074-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  792 MKD
  Заштеда 20%
  990 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Торбица DB0490-004
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.352 MKD
  Заштеда 20%
  1.690 MKD
  големина
  1
  1SIZ
  BV
  MISC
  OSFT
  Sačuvano u omiljne
  Торбица 9B0533-023
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.790 MKD
  големина
  1
  12OZ
  14OZ
  16OZ
  BV
  CHLD
  L
  M
  NS
  ONE
  OS
  OSFA
  OSFL
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  PRO
  S
  UNSZ
  YTH
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи SX4926-001
  Prosecna ocena:
  glas
  4
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  790 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи DX5075-911
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи