на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Kачкет Sportswear Heritage
NIKE Kачкет Sportswear Heritage
NIKE Kачкет Sportswear Heritage
NIKE Kачкет Sportswear Heritage
NIKE

NIKE Kачкет Sportswear Heritage

код на производ: 943092-294
1.390 MKD
1.390 MKD
1.042 MKD
Заштеда: 348 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • Унив.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Heritage е капа што ја обезбедува потребната заштита од сонце и ветер. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, оваа капа е идеална за секојдневно носење. Изработена е од полиестер, со технологија која ја отстранува потта и ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Класичен спортски дизајн со прилагодлив ремен на задната страна за лесна персонализација и лого Swoosh напред. Конструкцијата со шест панели со мали отвори за вентилација го зголемува чувството на пријатност и удобност.
Спецификација:

 • Капа - lifestyle
 • Рачно перење
 • Лого на Swoosh
 • Состав: 100% полиестер
 • Прилагодливо задно затворање
 • Технологија за исфрлање пот

 • карактеристики вредност
  Категорија Kачкет
  Основната поделба Текстил
  Пол Unisex
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Торбица BA5871-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.352 MKD
  Заштеда 20%
  1.690 MKD
  големина
  MISC
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи SX4926-901
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  632 MKD
  Заштеда 20%
  790 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Торбица 9A0631-023
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.192 MKD
  Заштеда 20%
  1.490 MKD
  големина
  ONE

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет 60364245
  2.190 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет 60364250
  2.190 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет 60364302
  2.090 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет 60364294
  2.090 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет 60364281
  2.090 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Kачкет 60364300
  2.090 MKD