на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Kачкет Jordan Pro Jumpman
NIKE Kачкет Jordan Pro Jumpman
NIKE Kачкет Jordan Pro Jumpman
NIKE Kачкет Jordan Pro Jumpman
NIKE

NIKE Kачкет Jordan Pro Jumpman

код на производ: AR2118-688
2.290 MKD
2.290 MKD
2.290 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 56-60
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Jordan Pro Jumpman е унисекс lifestyle капа со класична удобност, која ја обезбедува потребната заштита од сонце и ветер. Изработена е од цврсто плетена диапла и е идеална за секојдневно носење. Прилагодливиот ремен на задната страна што може да се фиксира го подобрува прилепувањето на оваа унисекс капа. Иконското лого Jumpman е густо извезено на предната страна и јасно ја покажува вашата љубов кон брендот. Познатата конструкција со шест панели, квалитетниот полиестер и високата круна обезбедуваат совршена удобност. Направен е од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна, така што со негова набавка ќе станете дел и од проектот за зачувување на планетата.
Спецификација:

 • Унисекс капа
 • Рециклиран материјал
 • Шест панели
 • Лого на Jumpman
 • Состав: преден панел тело/лице: 100% полиестер. Заден дел од предната плоча: 80% полиестер/20% памук. Долниот клун: 100% памук
 • Прилагодливо задно затворање

 • карактеристики вредност
  Категорија Kачкет
  Основната поделба Текстил
  Пол Unisex
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Чорапи DX5074-101
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.290 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи SX2554-101
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  690 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи SX7678-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  890 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи DX5075-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Чорапи DX5089-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.290 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Kачкет DV5434-258
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет 60285251
  1.673 MKD
  Заштеда 30%
  2.390 MKD
  големина
  OSFA
  OSFC
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет 60285246
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  големина
  OSFA
  OSFC
  OSFM
  OSFW
  OSFY