на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE Јакна Tech Fleece
NIKE

NIKE Јакна Tech Fleece

код на производ: FB7854-010
20.690 MKD
20.690 MKD
12.414 MKD
Заштеда: 8.276 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Tech Fleece Therma-FIT е машка поставена јакна дизајнирана за постудени денови. Кога ќе излезете надвор и кога студеното и силно ветре ќе ви го разнесе зимското студенило низ вашата влезна врата, земете ја оваа Nike Tech Fleece Puffer јакна од вашиот плакар. Направена од рециклирана изолација и препознатливата ткаенина Tech Fleece, оваа јакна е дизајнирана да го одржува вашиот велосипед топол кога ќе стане студено. Врвното, лесно руно - мазно внатре и надвор ви дава многу топлина без дополнителна количина. Технологијата Nike Therma-FIT помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студено време. Изолацијата додава топлина и пријатна удобност во ладни услови. Целосно затворање со патент со клапа за бура со целосна должина помага да се задржи студениот воздух и влагата надвор.
Спецификација:

 • Машка поставена јакна
 • Извезено лого на Nike Futura на левата страна
 • Состав: 46% памук, 38% полиестер, 16% најлон
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики DD1068-105
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  10
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FB1362-101
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.790 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DQ2897-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.973 MKD
  Заштеда 35%
  9.190 MKD
  големина
  10
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB8883-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4416-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.518 MKD
  Заштеда 25%
  12.690 MKD
  големина
  10.5
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна NF0A853I4D51
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  10.703 MKD
  Заштеда 30%
  15.290 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна FD7463-010
  3.114 MKD
  Заштеда 40%
  5.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна FD7463-687
  3.114 MKD
  Заштеда 40%
  5.190 MKD
  големина
  L
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна MNA233M500-01
  11.154 MKD
  Заштеда 40%
  18.590 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна MNA233M500-1Z
  11.154 MKD
  Заштеда 40%
  18.590 MKD
  големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна NP0A4HMA0411
  15.393 MKD
  Заштеда 30%
  21.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL