на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Essential
NIKE Јакна Essential
NIKE Јакна Essential
NIKE Јакна Essential
NIKE Јакна Essential
NIKE Јакна Essential
NIKE Јакна Essential
NIKE Јакна Essential
NIKE

NIKE Јакна Essential

код на производ: FB7670-010
21.990 MKD
21.990 MKD
17.592 MKD
Заштеда: 4.398 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Essential е женска парка дизајниран за постудени денови. Останете топли дури и во најстудените денови со завиткување во овој парк. Ние ја дизајниравме да биде доволно долга за да ве загрее, но доволно кратка за да ви овозможи слободно да се движите. Изолирана јака, екстра широка клапна за невреме ве штитат од силни ветрови. PrimaLoft® Thermoplume® е водоотпорна синтетичка изолација која имитира топлина, компресибилност и висока изолација. Технологијата Nike Therma-FIT помага во управувањето со природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студени временски услови. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефон и ладни раце.
Спецификација:

 • Женска lifestyle парка
 • Состав: 58% полиестер, 42% најлон
 • Извезено лого Swoosh на јаката
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DM9922-105
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.403 MKD
  Заштеда 35%
  11.390 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ9946-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.352 MKD
  Заштеда 20%
  9.190 MKD
  големина
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX9502-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.543 MKD
  Заштеда 25%
  11.390 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ6754-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.118 MKD
  Заштеда 25%
  9.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5

  слични производи