на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE Јакна Jordan Windbreaker
NIKE

NIKE Јакна Jordan Windbreaker

код на производ: 95C476-X0L
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Jordan Windbreaker е детска lifestyle јакна за момчиња која носи секојдневна удобност и удобност. Нејзината лесна конструкција им овозможува на вашите малечки да уживаат во секојдневните активности, нудејќи им леснотија, додека водоотпорната завршница ги штити при лоши временски услови. Еластичните делови на ракавите и рабовите го спречуваат навлегувањето на ладен воздух, додека капуљачата е тука во случај на слаб дожд. Затворачот со ½ патент нуди прилагодено вклопување, а пространиот преден џеб обезбедува безбедно складирање за мали предмети.
Спецификација

 • Regular fit
 • Еластичен дел на ракавите и рабовите
 • Капуљача
 • Џеб на предната страна
 • ½ затворање со патент
 • Водоотпорна завршница
 • Состав: 100% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DA3199-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.112 MKD
  Заштеда 20%
  8.890 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DH8695-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.992 MKD
  Заштеда 20%
  7.490 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV3980-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DB1550-402
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  12.290 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики 654275-041
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.955 MKD
  Заштеда 45%
  7.190 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DJ3341-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.672 MKD
  Заштеда 20%
  9.590 MKD
  големина
  5.5Y
  5Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 86J723-023
  3.534 MKD
  Заштеда 40%
  5.890 MKD
  големина
  4
  5
  6
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 95B651-G6U
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  glasa
  2
  4.194 MKD
  Заштеда 40%
  6.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 95B651-023
  4.194 MKD
  Заштеда 40%
  6.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 86H860-023
  2.814 MKD
  Заштеда 40%
  4.690 MKD
  големина
  4
  5
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна CJ6722-011
  2.045 MKD
  Заштеда 50%
  4.090 MKD
  големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 957917-X34
  2.076 MKD
  Заштеда 60%
  5.190 MKD
  големина
  L
  M