на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic
NIKE

NIKE Јакна Sportswear Therma-FIT Classic

код на производ: FB7672-838
8.990 MKD
8.990 MKD
7.192 MKD
Заштеда: 1.798 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Therma-FIT Classic е женска lifestyle јакна дизајнирана за постудени денови. Доволно топла за да се чувствувате удобно, а сепак доволно лесна за да не го попречува движењето, оваа јакна е совршена за постудени и напорни денови. Широкиот крој на јакната ви овозможува да носите дополнителни слоеви одоздола, а флексибилната клапа го штити вашиот врат од ветрот. Врвките за влечење на капуљачата овозможуваат капата да се одврзе или да се повлече за да ве заштити од студот. Еластичните делови на ракавите ви овозможуваат да се чувствувате удобно и пријатно. Технологијата Nike Therma-FIT ви помага да ја одржувате телесната температура и да ја одржувате таму за време на постудените денови. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви и други вредни предмети, телефон, но и помагаат вашите раце да останат топли. Горниот слој е водоотпорен и ви помага да останете суви дури и при влажно време. Спецификација:

 • Женска lifestyle јакна
 • Материјал: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Dri-fit технологија
 • Втиснато лого Swoosh

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики FV0951-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DC9454-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.328 MKD
  Заштеда 35%
  15.890 MKD
  големина
  6.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV7454-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.418 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DR2948-400
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.670 MKD
  Заштеда 45%
  8.490 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8

  слични производи