на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Sportswear Essentials
NIKE Јакна Sportswear Essentials
NIKE Јакна Sportswear Essentials
NIKE Јакна Sportswear Essentials
NIKE Јакна Sportswear Essentials
NIKE Јакна Sportswear Essentials
NIKE

NIKE Јакна Sportswear Essentials

код на производ: FB4521-010
Prosečna ocena:
10.690 MKD
10.690 MKD
8.552 MKD
Заштеда: 2.138 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Essentials е женска јакна со која ќе бидете подготвени за неочекуван дожд и студ. Лесна и водоотпорна, изработена од мазна ткаенина, јакната ќе ви даде мекост и пријатно чувство. Копчињата, како и ременот ви помагаат да го прилагодите вклопувањето и покривањето. Ребрестите еластични делови одржуваат сè на своето место и го спречуваат продирањето на студениот воздух, додека должината на јакната под коленото гарантира удобност во студените, зимски денови.
Спецификација:

 • Женска јакна
 • Водоотпорна
 • Ребрести еластични делови
 • Извезено лого на Futura
 • Машинско перење
 • Состав: 100% најлон

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ9946-107
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  големина
  5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FJ4741-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.428 MKD
  Заштеда 35%
  9.890 MKD
  големина
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики DN3253-061
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.943 MKD
  Заштеда 25%
  10.590 MKD
  големина
  7.5
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV7454-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.418 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV7415-200
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.792 MKD
  Заштеда 20%
  8.490 MKD
  големина
  6.5
  7

  слични производи