на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas Јакна Adicolor
adidas

adidas Јакна Adicolor

код на производ: HK2960
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas Adicolor е детска унисекс јакна дизајнирана за задоволство на најмалите. adidas ветува дека ќе ве придружува во секое време, нудејќи удобност и уникатен стил. Оваа детска јакна носи adidas наследство, нашата ДНК е насекаде на неа, од нивото на удобност до логото. Изработена е од мазен полиестер со топла, изолирана постава за пријатна топлина во студените денови. Капуљачата која се отстранува се прилагодува на вашите потреби и е уште полесна за персонализирање. Овој модел се одликува со регуларен крој, висока крагна и патент со цела должина кој лесно ја прилагодува отвореноста на јакната. Има и странични џебови со патент во кои можете безбедно да складирате се што ви треба. Направена е од делумно рециклиран материјал, така што со купување на оваа јакна се придружувате на заложбите на adidas да стави крај на пластичниот отпад. Добијте ја вашата дневна доза на adidas стил и удобност со оваа унисекс јакна.
Спецификација:

 • Детска унисекс јакна
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Регуларен крој
 • Патент со целосна должина
 • Висока крагна
 • Странични џебови со патент

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст Мали деца

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.372 MKD
  Заштеда 30%
  3.388 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98
  Sačuvano u omiljne
  Патики GY9220
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.693 MKD
  Заштеда 40%
  4.488 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GV8890
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.402 MKD
  Заштеда 30%
  6.288 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GY9223
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.192 MKD
  Заштеда 30%
  5.988 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Патики HQ4364
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.588 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.470 MKD
  Заштеда 20%
  3.088 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Јакна H34566
  3.002 MKD
  Заштеда 30%
  4.288 MKD
  големина
  104
  110
  112
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  68
  74
  80
  86
  92
  98