на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE Јакна Sportswear Plush
NIKE

NIKE Јакна Sportswear Plush

код на производ: DQ6838-010
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear женската lifestyle јакна од вештачко крзно е совршено зимско парче. Температурата надвор е само бројка која се поништува кога ќе го облечете овој модел со две лица. Подолгиот крој значи поголема покриеност без разлика на која страна ја носите и каков стил се практикувате тој ден. Ткаенината од вештачко крзно е топла и пријатна, додека мазната ткаенина со Swoosh дизајн нуди помодерен и елегантен изглед. Времињата и можностите се сменија, можете да ја смените страната за неколку секунди. Вештачкото крзно ве одржува стоплени и дава допир на луксуз кој можете да го покажете на сите благодарение на реверзибилниот дизајн. Џебовите ги чуваат вашите мали нешта како клучевите и телефонот и ги одржуваат вашите раце стоплени кога ќе ги заборавите ракавиците. Страничните отвори на рабовите овозможуваат циркулирање на воздухот, постигнувајќи ја вистинската мерка на топлина и свежина.
Спецификација:

 • Женска зимска јакна – lifestyle
 • Подолг модел
 • Со две лица
 • Странични џебови
 • Простран крој
 • Затворање со патент
 • Перење во машина
 • Отвори за вентилација
 • Состав: 100% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DN1857-300
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.390 MKD
  големина
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DC7350-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DD9625-103
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.593 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DZ4704-100
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.973 MKD
  Заштеда 30%
  11.390 MKD
  големина
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DH0531-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.973 MKD
  Заштеда 30%
  11.390 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна FB8729-010
  13.013 MKD
  Заштеда 30%
  18.590 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна NF0A3C8DI0W1
  15.393 MKD
  Заштеда 30%
  21.990 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна NF0A852LBEB1
  9.834 MKD
  Заштеда 40%
  16.390 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна JCWCO23328-482
  5.045 MKD
  Заштеда 50%
  10.090 MKD
  големина
  L
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна FB8692-133
  9.163 MKD
  Заштеда 30%
  13.090 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна JCSBJ223419-101
  6.595 MKD
  Заштеда 50%
  13.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS