на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas Јакна DOWN JKT SHORT
adidas

adidas Јакна DOWN JKT SHORT

код на производ: HK5237
10.488 MKD
10.488 MKD
7.342 MKD
Заштеда: 3.146 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • XS
 • S
 • M
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Изгледајте cool и почувствувајте ја топлината во оваа adidas женска кратка јакна. Таа ќе ви даде чувство на топла прегратка. Со опуштен крој и полнење со пердуви, ќе ви овозможи да се движите без ограничување. Предните џебови ви овозможуваат да ги складирате вашите неопходни работи или да ги загреете рацете кога ќе почувствувате потреба. Еластичните манжетни на ракавите ве штитат од студениот воздух, исто како и патентот со цела должина и засилената крагна. Препознатливите три adidas пруги се спуштаат вертикално од напред и даваат спортски вибрации на секој ваш outfit. Овој производ е направен од делумно рециклирана содржина со цел да се избегне големото влијание што производството на нов материјал го има врз животната средина.
Спецификација:

 • Женска кратка јакна – lifestyle
 • Модел: loose fit
 • Патент
 • Засилена крагна
 • Предни џебови
 • Еластични манжетни на ракавите
 • Материјал за надворешниот слој: 100% најлон; Полнење: 100% пердув

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики GY1121
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.752 MKD
  Заштеда 30%
  6.788 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики CG6041
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.235 MKD
  Заштеда 60%
  8.088 MKD
  големина
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики GY6989
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.172 MKD
  Заштеда 30%
  7.388 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики HQ1858
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.950 MKD
  Заштеда 20%
  8.688 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики CQ2740
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.856 MKD
  Заштеда 70%
  6.188 MKD
  големина
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики HQ1318
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.172 MKD
  Заштеда 30%
  7.388 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Јакна JCWIJ222057-101
  6.783 MKD
  Заштеда 30%
  9.690 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Јакна FB2187-638
  7.112 MKD
  Заштеда 20%
  8.890 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Јакна DQ6838-010
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  10.493 MKD
  Заштеда 30%
  14.990 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Јакна HM2612
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  4.332 MKD
  Заштеда 30%
  6.188 MKD
  големина
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56
  Sačuvano u omiljne
  Јакна MNA223F508-10
  12.290 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Јакна 521722-01
  5.593 MKD
  Заштеда 30%
  7.990 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL