на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE Јакна Sportswear Trend
NIKE

NIKE Јакна Sportswear Trend

код на производ: DD6170-060
6.790 MKD
6.790 MKD
3.735 MKD
Заштеда: 3.055 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Trend е машка јакна со препознатлив класичен, ретро Nike стил кој е комбиниран со модерен крој. Извлечена од архивата, оваа лесна плисирана ткаенина со прицврстување на патент комбинира ретро стил со модерна конструкција и детали, создавајќи сосема нов изглед. Таа е многу е погодна за комбинирање со други парчиња облека, па можно е да се носи во речиси сите делови од годината. Сложените отпечатоци на задната страна во DIY изданието придонесуваат за уникатниот стил. Извезеното Futura лого на градите му оддава почит на богатото наследство. Оваа машка спортска јакна е создадена за сите љубители на спортот.
Спецификација:

 • Машка јакна – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Патента со цела должина
 • Еластични делови на ракавите
 • Futura лого
 • Машинско перење
 • Состав: 100% најлон

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики FQ2442-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.312 MKD
  Заштеда 20%
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV7413-400
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.468 MKD
  Заштеда 25%
  11.290 MKD
  големина
  10.5
  11
  11.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DD9605-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.490 MKD
  големина
  12
  Sačuvano u omiljne
  Патики 921826-202
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.312 MKD
  Заштеда 20%
  12.890 MKD
  големина
  10
  10,5
  11
  11,5
  12
  8
  8,5
  9
  9,5

  слични производи