на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas Јакна PADDED JACKET
adidas

adidas Јакна PADDED JACKET

код на производ: H34566
4.288 MKD
4.288 MKD
2.573 MKD
Заштеда: 1.715 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 3-4Y
  3-4Y
 • 4-5Y
  4-5Y
 • 112
  112
 • 5-6Y
  5-6Y
 • 6-7Y
  6-7Y
 • 7-8Y
  7-8Y
 • 8-9Y
 • 9-10Y
 • 10-11Y
  10-11Y
 • 11-12Y
  11-12Y
 • 12-13Y
 • 13-14Y
  13-14Y
 • 14-15Y
 • 15-16Y
  15-16Y
 • 6M
  6M
 • 9M
  9M
 • 12M
  12M
 • 18M
  18M
 • 1-2Y
  1-2Y
 • 2-3Y
  2-3Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas ADICOLOR е унисекс детска јакна за тинејџери која е тука за да ви обезбеди сигурност во текот на дождливите денови. Гордо покажете на кој тим припаѓате облекувајќи ја оваа adidas јакна за тинејџери.

Има и капуљача за да ве зашити и кога паѓа дожд и кога е студено, додека мекото полнење придонесува за чувство на топлина и удобност.

Доминантното место го зазема познатото лого adidas Trefoil, кое првпат ја виде светлината на денот на Олимпијадата во Минхен 1972 година.

Оваа јакна е изработена од Primegreen рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од иницијативата на adidas за отстранување пластичниот отпад.

Моќта за секој да не види и слушне носи и одговорност - кон себе, кон другите, кон иднината. Нека самодовербата и уникатниот спортски стил бидат твојот заштитен знак со детската јакна adidas ALLOVER за тинејџери.

Спецификација:

 • Унисекс детска јакна за тинејџери - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Еластичен појас
 • Еластичен дел на ракавите
 • Отстранлива капуљача
 • Странични џебови со патент
 • Trefoil лого
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Боја: темно – сина
карактеристики вредност
Категорија Јакна
Основната поделба Текстил
Пол Kids
Бренд adidas
Возраст За тинејџери
За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
Trenutno nema komentara

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Патики Q47342
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.293 MKD
Заштеда 40%
5.488 MKD
големина
1
1-
10-K
10K
11-K
11K
12-K
12K
13-K
13K
2
2-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-