на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Фустан JORDAN ELEVATED
NIKE Фустан JORDAN ELEVATED
NIKE Фустан JORDAN ELEVATED
NIKE Фустан JORDAN ELEVATED
NIKE Фустан JORDAN ELEVATED
NIKE Фустан JORDAN ELEVATED
NIKE

NIKE Фустан JORDAN ELEVATED

код на производ: 45B204-X24
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Jordan е маица-фустан за девојчиња. Изработена е од памук и полиестер, удобен е и практичен за сите секојдневни активности. Необичниот модел со интересен дизајн и Џордан брендирањето совршено се вклопува со друга спортска облека и го нагласува спортскиот дух. Овој фустан е совршен избор за активниот ден на вашето девојче. Модерниот дизајн со џебови ќе ги воодушеви младите дами.
Спецификација:

 • Маица-фустан за девојче
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер
 • Дозволено е перење во машина

 • карактеристики вредност
  Категорија Фустан
  Основната поделба Текстил
  Пол За девојчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD2979-450
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CZ2570-664
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  големина
  M
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер 45C593-023
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.303 MKD
  Заштеда 30%
  3.290 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер 45B714-023
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.390 MKD
  Заштеда 55%
  3.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Фустан DV8249-010
  2.515 MKD
  Заштеда 55%
  5.590 MKD
  големина
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Фустан JCWED123324-101
  1.706 MKD
  2.274 MKD
  3.790 MKD
  големина
  M
  S
  XS