на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
NIKE Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
NIKE Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
NIKE Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
NIKE Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
NIKE Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress
NIKE

NIKE Фустан Sportswear Tech Fleece Long-Sleeve Dress

код на производ: DD5626-206
5.390 MKD
5.390 MKD
3.234 MKD
Заштеда: 2.156 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech женскиот фустан го подобрува вашиот basic изглед. Одењето на градски забави или летни фестивали со пријателите никогаш не било побрзо или полесно. Комбинирајте го овој фустан со вашите омилени патики и подготвени сте за нови авантури. Изработен од мека ткаенина богата со памук, носи чувство на удобност и комфор во текот на целиот ден. Ткаенината Tech Fleece обезбедува врвна топлина во мазна конструкција со низок профил. Артикулацијата на ракавите промовира природна форма и препознатлив Tech изглед. Спуштените раменици, опуштениот крој и деталите со Futura логото, го носат последниот печат и потсетуваат на богатото спортско наследство. Придружете се на Nike тимот со Sportswear Tech женскиот фустан и бидете секогаш забележани.
Спецификација:

 • Женски фустан – lifestyle
 • Опуштен крој
 • Долги ракави
 • Должина до колена
 • Futura лого
 • Машинско перење
 • Состав: 69% памук, 31% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Фустан
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DC9446-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.390 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  3.5
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ6224-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.914 MKD
  Заштеда 40%
  8.190 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Патики DC9454-001
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  15.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  3.5
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD4341-101
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  3.5
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4603-576
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.190 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Фустан 45B320-023
  2.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  DOT
  Фустан DTA231F901-01
  2.790 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Фустан HK5080
  2.162 MKD
  Заштеда 30%
  3.088 MKD
  големина
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56