на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE

NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS

код на производ: DD7159-010
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

 

Мек и откачен, Nike Air детскиот фустан за девојчиња е комбинација од две омилени парчиња тинејџерска женска облека - дуксер со капуљача и фустан. Се одликува со лежеререн крој до колена, изработен е од супер мек флис, за удобност и топлина, со лого кое магично ја менува бојата под светлината. Страничните џебови се идеални за складирање ситници, како и за загревање на рацете.

Спецификација:

  • Модел: Standard fit
  • Должина до колена
  • Странични џебови
  • Еластична појас
  • Материјал: 80% памук, 20% полиестер
  • Боја: Црна
карактеристики вредност
Категорија Фустан
Основната поделба Текстил
Пол За девојчиња
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Дуксер 45C593-023
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.303 MKD
Заштеда 30%
3.290 MKD
големина
L
M
S
XL
Sačuvano u omiljne
Дуксер FD2979-450
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.872 MKD
Заштеда 20%
6.090 MKD
големина
L
M
S
XL
XS
Sačuvano u omiljne
Дуксер 45B324-X24
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.644 MKD
Заштеда 45%
2.990 MKD
големина
L
M

слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Фустан DV8249-010
2.515 MKD
Заштеда 55%
5.590 MKD
големина
S
XS
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Фустан JCWED123324-101
1.705 MKD
2.274 MKD
3.790 MKD
големина
M
S
XS