на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE

NIKE Дуксер Jordan Flight

код на производ: 95C661-023
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Детскиот lifestyle дуксер за момчиња на Nike Jordan Flight и дава нов изглед на урбаната мода. Печатените графики на предната и на задната страна ја истакнуваат секоја облека. Освежете ја вашата гардероба со уште едно парче од линијата Џордан. Бидете храбри и скокнете во неприкосновена удобност, бидејќи тоа го заслужувате. Кројот со капуљача го носи вашиот поглед од кошаркарското игралиште на следното ниво. Ребрестите еластични делови помагаат да се задржи дуксерот на место додека сте во движење. Логото Jumpman јасно зборува за вашата спортска посветеност.
Спецификација:

 • Детски lifestyle дуксер за момчиња
 • Класичен крој
 • Ребрести еластични делови
 • Интересна графика
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DB3551-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.090 MKD
  големина
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DJ3341-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.672 MKD
  Заштеда 20%
  9.590 MKD
  големина
  5.5Y
  5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DX3065-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DJ0449-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.713 MKD
  Заштеда 30%
  9.590 MKD
  големина
  5.5Y
  5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DX9277-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.428 MKD
  Заштеда 35%
  9.890 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.312 MKD
  Заштеда 20%
  5.390 MKD
  големина
  L
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Дуксер FD3285-222
  4.263 MKD
  Заштеда 30%
  6.090 MKD
  големина
  M
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 86I198-GEH
  1.890 MKD
  големина
  4
  5
  6
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B781-023
  1.813 MKD
  Заштеда 35%
  2.790 MKD
  големина
  4
  5
  6
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CU9223-063
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  големина
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DD8637-010
  3.790 MKD
  големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CU9223-010
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  големина
  S
  XS