на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE

NIKE Дуксер Jordan Flight

код на производ: 95C661-023
3.290 MKD
3.290 MKD
2.632 MKD
Заштеда: 658 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13г.
 • 11-12г.
 • 9-10г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Детскиот lifestyle дуксер за момчиња на Nike Jordan Flight и дава нов изглед на урбаната мода. Печатените графики на предната и на задната страна ја истакнуваат секоја облека. Освежете ја вашата гардероба со уште едно парче од линијата Џордан. Бидете храбри и скокнете во неприкосновена удобност, бидејќи тоа го заслужувате. Кројот со капуљача го носи вашиот поглед од кошаркарското игралиште на следното ниво. Ребрестите еластични делови помагаат да се задржи дуксерот на место додека сте во движење. Логото Jumpman јасно зборува за вашата спортска посветеност.
Спецификација:

 • Детски lifestyle дуксер за момчиња
 • Класичен крој
 • Ребрести еластични делови
 • Интересна графика
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ8423-106
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.590 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH8695-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.618 MKD
  Заштеда 25%
  7.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB8035-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.973 MKD
  Заштеда 35%
  9.190 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер FD3285-222
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B781-023
  1.813 MKD
  Заштеда 35%
  2.790 MKD
  големина
  4
  5
  6