на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер Monogram
adidas Дуксер Monogram
adidas Дуксер Monogram
adidas Дуксер Monogram
adidas Дуксер Monogram
adidas Дуксер Monogram
adidas Дуксер Monogram
adidas Дуксер Monogram
adidas

adidas Дуксер Monogram

код на производ: IJ5688
Šifra proizvođača: EZA86

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

5.488 MKD
5.488 MKD
3.842 MKD
Заштеда: 1.646 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Monogram е машка тренерка. Поминете го денот со стил во Monogram Hoodie. Класичните дизајнерски елементи како што се јака за држење и ребрести делови на ракавите и половината ви даваат шик и спортски изглед. Моделот го нагласува вашиот животен стил и не е само обично парче облека. Сигурно за кратко време ќе стане омилен во вашата гардероба. Лежерното вклопување и пријатната ткаенина, со висока пропорција на памук, прават да се чувствувате удобно и опуштено. Патентот со целосна должина и страничните џебови ви овозможуваат лесно и брзо прилагодување на отвореноста и топлината. Трите ленти на аdidas и логото на малата трифолија укажуваат на наследството на аdidas. Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали.
Спецификација:

 • Машка горен дел тренерка
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Стоечка ребреста јака
 • Странични џебови
 • Целосен патент
 • Состав: 60% рециклиран полиестер, 40% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики EG4957
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.649 MKD
  Заштеда 10%
  7.388 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  7-
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики ID2005
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.019 MKD
  Заштеда 10%
  6.688 MKD
  големина
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики HP2857
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.118 MKD
  Заштеда 45%
  7.488 MKD
  големина
  10-
  Sačuvano u omiljne
  Патики ID2395
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.830 MKD
  Заштеда 20%
  9.788 MKD
  големина
  10-
  11
  7-
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики ID2099
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  8
  8-
  9
  9-

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL