на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece
NIKE

NIKE Дуксер Jordan Flight Fleece

код на производ: DQ7338-010
6.190 MKD
6.190 MKD
6.190 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
  1X
 • 2X
  2X
 • 2XL
 • 2XS
  2XS
 • 3X
  3X
 • 3XL
 • 4XL
 • L
 • LG
  LG
 • M
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • S
 • SM
  SM
 • XL
 • XS
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Jordan Flight Fleece е машки lifestyle дуксер инспириран од кошарката. Бидете смели со спортска едноставност во удобен дуксер со Jordan графика. Направено од целосно брусено руно, ќе ви даде топлина и удобност без разлика што правите. Пространата капуљача има врвки за лесна персонализација и нуди дополнителна удобност и топлина. Кенгурскиот џеб носи практичност со тоа што можете да ставите ситници во него или да ги загреете рацете. Еластичните делови на ракавите и рабовите го спречуваат движењето и продирањето на студениот воздух. Овој дуксер на Nike е одличен избор за секој кој сака спортски начин на живот и релаксиран стил на облекување.
Спецификација:

 • Машки lifestyle дуксер
 • Стандарден крој
 • Капуљача со врвки
 • Еластични делови
 • Кенгурски џеб
 • Jordan графика
 • Машинско перење
 • Состав: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.745 MKD
  Заштеда 50%
  7.490 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Патики DD1068-105
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.733 MKD
  Заштеда 30%
  8.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  13.5
  14
  14.5
  15
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DM0029-014
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.632 MKD
  Заштеда 20%
  10.790 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  13.5
  14
  14.5
  15
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX4397-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.934 MKD
  Заштеда 40%
  9.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  13.5
  14
  14.5
  15
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.190 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи