на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar

код на производ: IB5912
Šifra proizvođača: DCH02
3.988 MKD
3.988 MKD
2.791 MKD
Заштеда: 1.197 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
 • 2X
 • 2XL
 • 2XS
 • 3X
 • 3XL
  3XL
 • 4XL
  4XL
 • L
 • LG
  LG
 • M
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • S
 • SM
  SM
 • XL
 • XS
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Женскиот горен дел тренерка adidas Adicolor Classics Superstar е добро познато парче облека во историјата на adidas. Од тениските терени од доцните 70-ти до денешните градски улици, ништо не ја минува границата помеѓу удобноста и стилот толку беспрекорно како тренерката adidas Superstar. Овој горен дел го задржува оригиналниот стил на Superstar со препознатливи адидас пруги, раглан ракави и класична ребреста јака. Тоа е секојдневна лежерна гардероба за секого. Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација:

 • Regular fit
 • Целосно затворање со патент
 • Ребреста јака
 • Странични џебови
 • Еластични делови на ракавите и рабовите
 • Состав: 50% памук, 43% рециклиран полиестер, 7% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики IG2898
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.088 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.213 MKD
  Заштеда 40%
  3.688 MKD
  големина
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56
  58
  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.862 MKD
  Заштеда 30%
  4.088 MKD
  големина
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56
  58
  Sačuvano u omiljne
  Патики IE7062
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.790 MKD
  Заштеда 20%
  3.488 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Патики FV3285
  9 termina 150 sati početni nivo
  adidas SUPERSTAR W се женски патики од Superstar колекцијата. Многу се удобни. Израбо...
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.739 MKD
  Заштеда 10%
  7.488 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-

  слични производи