на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE Дуксер Jordan Essential
NIKE

NIKE Дуксер Jordan Essential

код на производ: DQ7466-705
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Jordan Essential машкиот дуксер за секој ден е совршен избор за излегување со пријателите или за престој во топлината на вашиот дом. Додадете уште едно парче во колекцијата Jordan и кренете го вашиот изглед на повисоко ниво. Логото на Jumpman на градите зборува за вашата посветеност на брендот. Удобната и мека ткаенина е одличен избор за пониски температури. Кенгурс џебот е детал кој потсетува на класичните кошаркарски парчиња. Ребрестите делови на ракавите помагаат да се задржи дуксерот на место додека вие сте во движење.
Спецификација:

 • Машки дуксер за секој ден
 • Jumpman лого
 • Кенгур џеб
 • Ребрести делови на ракавите
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики AH8050-005
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.868 MKD
  Заштеда 35%
  7.490 MKD
  големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.242 MKD
  Заштеда 25%
  6.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Патики DD1068-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.892 MKD
  Заштеда 25%
  9.190 MKD
  големина
  10
  11
  Sačuvano u omiljne
  Патики 921826-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.667 MKD
  Заштеда 25%
  12.890 MKD
  големина
  10
  10,5
  11
  11,5
  12
  7,5
  8,5
  9
  9,5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL