на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер JORDAN PAPRIKA
NIKE Дуксер JORDAN PAPRIKA
NIKE Дуксер JORDAN PAPRIKA
NIKE Дуксер JORDAN PAPRIKA
NIKE Дуксер JORDAN PAPRIKA
NIKE Дуксер JORDAN PAPRIKA
NIKE

NIKE Дуксер JORDAN PAPRIKA

код на производ: 95B775-R2S
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Обвиткајте се во бескомпромисна топлина во Nike JORDAN PAPRIKA детскиот дуксер со капуљача. Изработен е од исклучително мека ткаенина, така што тинејџерите ќе уживаат удобност во сите нивни авантури. Кенгур џебот и капуљачата го комплетираат овој класичен стил.
Спецификација:

 • Француски фротир
 • Капуљача
 • Кенгур џеб
 • Еластични манжетни на ракавите и полите
 • Машинско перење
 • Jumpman графика
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.892 MKD
  Заштеда 25%
  5.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX4734-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.883 MKD
  Заштеда 35%
  10.590 MKD
  големина
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CT3839-103
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ0300-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.992 MKD
  Заштеда 25%
  7.990 MKD
  големина
  3.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH8695-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.992 MKD
  Заштеда 20%
  7.490 MKD
  големина
  3.5Y
  5.5Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DN3205-505
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.667 MKD
  Заштеда 25%
  4.890 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер FD3285-222
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B781-023
  1.813 MKD
  Заштеда 35%
  2.790 MKD
  големина
  4
  5
  6