на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas

adidas Дуксер Adicolor

код на производ: HN8329
4.088 MKD
4.088 MKD
3.066 MKD
заштеда: 1.022 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 18
  *
 • 20
  *
 • 22
  *
 • 24
  *
 • 26
  *
 • 28
  *
 • 30
  *
 • 2XS
  2XS
 • XS
 • S
 • M
 • L
 • XL
 • 2XL
  2XL
 • 46
  *
 • 48
  *
 • 50
  *
 • 52
  *
 • 54
  *
 • 56
  *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Adicolor е женски lifestyle дуксер со капуљача, дизајниран да внесе удобност и топлина во студените денови. Trefoil логото првпат се појави на Олимпијадата во Минхен во 1972 година и оттогаш остави свој белег низ генерациите. Adicolor е легендарен adidas стил во низа нијанси. Направен е од удобен француски фротир со прилагодлива просторна капуљача. Еластичните манжетни ги спречуваат несаканите движења и навлегувањето на студениот воздух. Trefoil логото е во центарот на вниманието и јасно кажува во кој спортски бренд најмногу верувате. Пространиот кенгур џеб е тука за вашите ситници, но и за загревање на рацете доколку тпа ви е потребно. Со купување на adidas производи од памук, вие ја поддржувате иницијативата за одржливо производство на органски памук во светот. Многу корисно парче облека за постудените денови, кое лесно ќе го вклопите во вашиот спортски стил.
Спецификација:

 • Женски дуксер со капуљача
 • Состав: 100% памук
 • Trefoil лого
 • Прилагодлива капуљача
 • Еластични делови на ракавите
 • Стандарден крој

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики GW7061
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.470 MKD
  заштеда 20%
  8.088 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GZ0864
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.950 MKD
  заштеда 20%
  6.188 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.372 MKD
  заштеда 30%
  3.388 MKD
  големина
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56
  Sačuvano u omiljne
  Патики H01182
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.541 MKD
  заштеда 25%
  7.388 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  12-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.710 MKD
  заштеда 20%
  3.388 MKD
  големина
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56
  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.033 MKD
  заштеда 40%
  3.388 MKD
  големина
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56

  слични производи