на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece
NIKE

NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece

код на производ: CU4489-407
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece е машки дуксер со капуљача кој обезбедува совршена удобност и топлина во постудените денови. Изработен е од лесно руно кое ќе ве стопли и ќе го придружува секој ваш потег. Прицврстувањето на патент по целата должина овозможува слоевито облекување, додека пространата капуљача штити од неповолни временски услови. Овој дуксер е одличен избор за сите вас кои сте активни во текот на денот.
Спецификација:

 • Стандарден крој
 • Материјал: 66% памук, 34% полиестер
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики FJ4416-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.518 MKD
  Заштеда 25%
  12.690 MKD
  големина
  10.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FQ2442-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.312 MKD
  Заштеда 20%
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD2112-007
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.643 MKD
  Заштеда 25%
  10.190 MKD
  големина
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX8969-001
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.403 MKD
  Заштеда 35%
  11.390 MKD
  големина
  12
  8.5
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DC9836-400
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.233 MKD
  Заштеда 35%
  9.590 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL